טיפול מזותרפיה לפנים

העור מכסה את כל הגוף ונחשב לאיבר הגדול ביותר בגוף האדם. הוא מורכב משלוש שכבות. שכבת האפידרמיס שהינה העליונה שאין בה כלי דם או עצבים. השכבה האמצעית שנקראת דרמיס, שהינה הצפופה ביותר, המכילה נימי דם המזינים את העור. השכבה התחתונה שנקראת היפודרמיס מורכבת ברובה משומן ותפקידה לבודד את העור ולספק לו הגנה. שכבה זאת מקשרת בין העור לחלקי הגוף האחרים. העור, כמו כל איבר, עובר לאורך השנים תהליכי הזדקנות ובלאי וכן, נפגע משמש, מחבלות ותאונות, מחתכים ועוד. נשים רבות מעוניינות להשקיע בטיפוח העור, ובמיוחד עור הפנים, על מנת שייראה רענן וחיוני. אחד הדרכים לעשות זאת היא באמצעות מזותרפיה.

 

הזרקת חומרים לעור

השם מזותרפיה מורכב משתי הברות והראשונה שבהן היא "מזו" שפירושה אמצע. במהלך טיפולי מזותרפיה מחדירים תרכובות הומופתיות המכילות חומרים מזינים דוגמת מינרלים, ויטמינים, אנזימים, תמציות צמחים ועוד לשכבה האמצעית של העור מתוך מטרה לספק לו חומרים שמעודדים שבירת תאי שומן וצמיחה. חומרים אלו מסוגלים לטפל גם בבעיות רפואיות קלות. טיפולי מזותרפיה נפוצים בתחום הקוסמטיקה ומטפלים בבעיות של צלוליטיס, אזורי שומן יתר מקומיים, אקנה, סימני מתיחה, קמטי צוואר ופנים ועוד. את החומרים מזריקים באמצעות מחטים דקות המוחדרות לשכבה האמצעית של העור. מרבית הטיפולים נעשים ללא הרדמה אולם חולים בעלי סף סבל נמוך יכולים לבקש ולקבל הרדמה מקומית.

 

שיטת טיפול מתקדמת

שיטה זאת נחשבת מתקדמת ביחס לשיטות טיפוח וטיפולי עור שנעשים באמצעות משחות וחומרים אחרים אותן מורחים על השכבה העליונה של העור. חומרים אלו אינם מצליחים לחדור פנימה ולכן, השפעתם מוגבלת. נכון הוא, שמומלץ להתחיל להשתמש בהם בגילאי העשרים כדי לקבל אפקט מתמשך לאורך שנים, אבל, כאמור, הם אינם יכולים לסייע בגילאים מתקדמים ובמקרים בהם נדרש טיפול מקצועי, עמוק ויעיל יותר. האפקט הנוצר באמצעות הזרקת חומרים אלו הינו משמעותי בגלל הייחודיות שלו. החומרים מצליחים לפרק תאי שומן ותאים אחרים אינם נוספים. זרימת הדם מתגברת ומאפשרת ניקוי העור. עור הפנים נעשה גמיש ונראה צעיר יותר. בנוסף לכך, מופחתים הקמטים ונעלמים קווים עדינים.

 

טיפולים נוחים

טיפולי מזותרפיה לפנים נעשים באמצעות החדרת ויטמינים שמעודדים יצירת קולגן ואלסטין. שני חלבונים אלו מגמישים את העור ומשפרים את זרימת הדם. תוצאות טיפולי מזותרפיה הינם מהירים, יחסית, ותלויים במצב עור הפנים. לעיתים, די בשתי זריקות כדי להבחין בשינוי. יש צורך בקבלת זריקות נוספות מדי מספר חודשים כדי שההשפעה תיהפך לקבועה. טיפולים אלו פופולאריים בזכות התוצאות  והיתרונות הטובים שהם מספקים ביחס לפרוצדורות פולשניות כמו ניתוח. התהליך אינו פולשני ואינו כרוך בסיכונים אבל קיימות בו תופעות לוואי כמו תחושת צריבה, הופעת אדמומית, גירוי יתר, סיכוני זיהומים, תגובות אלרגיות לחומרים אלו ועוד. מומלץ לבצע טיפולי מזותרפיה בקליניקות מסודרות שמנוהלות על ידי מומחים לנושא.