פתרונות הרמה, הולכה והעברה

בעבור רבים יכולת התנועה המאפשרת להם לקום, לעמוד, ללכת ולהתנייד במרחב הינה יכולת בסיסית. במכוני השיקום הרפואיים מטפלים מדי יום בעבור אלו שמזלם אינו שפר עליהם ובשל לקות מולדת או לקות שנרכשה באירוע/ תאונה סובלים ממגבלות תנועתיות חמורות. הרפואה המתקדמת במאה העשרים ואחת מאפשרת לנו שלא לקבל את המגבלה והמצב הרפואי המורכב כאורים ותומים ובאמצעות מערכת רפואית משקמת ותומכת לסייע בהרחבת יכולת התנועה ובשיפור התפקוד של המטופלים.

על מנת לשלב מטופל בתהליכי פיזיותרפיה, הידרותרפיה וטיפולי תנועה נוספים, חשוב ביותר להעניק לו תחושת ביטחון ובטיחות מלאה. עולם המכשור הרפואי מציע קשת רחבה של מכשירים המיועדים להעניק פתרונות הרמה, הובלה והעברה של מטופלים, כאשר בחלקם מדובר במכשירים המיועדים לשינוע נקודתי בלבד, אחרים מספקים פתרון שינוע קבוע ואילו חלק ניכר וחשוב בין המכשירים הללו הוא אותם מכשירים המיועדים לשיקום תנועתי.

מנופי הרמה הם כלי בסיסי בכל מרכז רפואי, מיועדים להרמת מטופלים בנוחות ותוך שמירה על בטיחותם ונוחיותם, בעלי כוח מכני רב המשתנה בין המכשירים השונים אשר כל אחד מציע יכולת עמידה בעומסים ברמה משתנה. מכשירים אלה מיועדים להרמת המטופל לצורך ניודו למרחק קצר ואינם משמשים ככלי שיקומי כי אם ככלי עזר בעבור הצוות הרפואי בטיפול. לעומתם מנופי הרמה לבריכה הם מנופים נפוצים המיועדים לבעלי לקויות תנועה קשות אשר נעזרים בטיפולי שיקום הידרותרפיים. מדובר במנופים מתקדמים אשר מאפשרים למטופל את המעבר מן החוץ למים ובחזרה בדרך נוחה ובטיחותית, בישיבה כאשר הוא חגור, עד אשר המים עוטפים את גופו ומאפשרים לו את הגדלת טווח התנועה והמעטפת הטיפולים שניתנת בהם.

לצרכי פתרונות העמדה והולכה קיימים גם מגוון של ערסלים רפואיים, אשר מיועדים לתמיכה ולהבאת המטופל לתנוחות שונות תוך תמיכה מלאה בגוף ובשרירים ושמירה על יציבתו. חלק מן הערסלים מחוברים למסילת שינוע המאפשרת את ניוד המטופל בחלל בתנאים נוחים ותוך בקרה מלאהמתקני העמדה, הולכה והליכונים הידראוליים ואחרים מאפשרים למטופל להתחבר ליכולותיו תוך קבלת סיוע ותמיכה במטרה להיות מסוגל להביא את עצמו ליכולת תנועה כזו או אחרת, גם אם מוגבלת, הן לשם תחושת העצמאות שלו והן לשם התהליכים המשקמים שלפניו.

בחירה במתקני העמדה, הולכה והובלה עבור מטופלים אינה בחירה הנעשית בקלות ראש ומחייבת היכרות מעמיקה עם המכשירים ויכולותיהם לצד צרכי המטופלים. חגי מכשור רפואי וסיעודי בע"מ הנה חברת ייבוא מקצועית בתחום המעמידה לרשות כל מרפאה ומרכז רפואי צוות יועצים מתמחה לחשיפה והיכרות לכל פתרונות המכשור הרפואי הנדרש.

למגוון מכשירים בתחום פתרונות הרמה  לחץ כאן