פילאטיס מכשירים להפחתת כאבים

רבים בוחרים בספורט על סוגיו השונים כדי להשיל קילוגרמים מיותרים, על מנת לשפר את סיבולת לב הריאה ולמען שיפור התחושה הכללית. אך מה אם נאמר לכם שישנה שיטה המשלבת את כל היתרונות הללו יחד עם מניעת כאבים? פילאטיס מכשירים, שיטה שהוכיחה עצמה אצל מאות אלפי מתאמנות ומתאמנים ברחבי העולם. מההמלצות של רופאים ועד תחושותיהם של המתאמנים, כדאי מאוד לבצע היכרות עם השיטה.

 

פילאטיס מכשירים מומלץ על ידי רופאים ואנשי מקצוע

פילאטיס מכשירים מומלץ על ידי רופאים, פיזיותרפיסטים ובעלי מקצוע נוספים העובדים בתחום הטיפול. ההמלצה החמה על שיטת הפילאטיס בכלל ופילאטיס מכשירים בפרט מגיעה עקב השרירים הרבים הבאים לידי ביטוי בתרגילים השונים, בזכות היציבה האיתנה לה תורמים התרגולים והודות לשכלול התנועה והגדלת טווחים של הגפיים. מעבר לכך, מאפשר תרגול השיטה תחזוקה מתמדת של איברי הגוף השונים ומונע פציעות נוספות הנובעות מאורח החיים היושבני ומחוסר תזוזת המפרקים והשרירים השונים.

 

פילאטיס מכשירים נמצא יעיל למניעת כאבי גב

מחקרים שבדקו את השפעת שיטת פילאטיס מכשירים על הופעת כאבי גב מצאו כי השיטה תרמה להפחתת כאבים המופיעים בגב התחתון ויתרה מכך להורדת עוצמת הכאב לאלו הסובלים מכאב כרוני. אם לא די בכך, אורתופדים מציעים היום את השיטה כמנגנון הגנה יעיל מפני הופעת כאבים בעתיד, עקב חיזוק האיזון של מערכת השריר סביב מבנה השלד.

 

פילאטיס מכשירים לחיזוק שרירי הגו והיציבה

כאשר מגדילים את הטווחים של תנועת המפרקים, משפרים את תנועתיות עמוד השדרה ומחזקים את שרירי הליבה המשמשים ליציבה של הגוף, הן במצב סטטי והן במצב דינמי, מסוגל הגוף להגיב מהר יותר ובאופן ממוקד יותר לאתגרים למצבי קיצון. אספקטים הקשורים לקורדינציה, פרופריוספציה, יעילות התנועה ואף דיוקה משתפרים פלאים ותורמים ליציבה משופרת וחלוקת עומסים אידיאלית של המפרקים במהלך התנועה של הגוף.

 

יתרונות נוספים של פילאטיס מכשירים

מעבר להיותה מצוינת בכל הנוגע לאספקטים של חיזוק שרירים, שיפור היציבה ומניעת פציעות, מציעה שיטת הפילאטיס חיבור משופר בין גוף לנפש. דגש רב על נשימה נכונה דרך הסרעפת והגברת המודעות לחשיבות הנשימה על מנת לגייס יציבה נכונה מאפשרים למתאמנים להתמקד באלמנטים אחרים בהם אינם זוכים להתעמק ביומיום. מודעות לתנועה מלאה של הגוף, יחד עם שרירי ליבה מיוצבים, טווח תנועה מוגבר תורמים כולם לתחושה מצוינת והגברת הביטחון בתנועה. המתאמנים לא רק מעידים על גוף חזק יותר אלא גם זוכים להגברת הביטחון העצמי.