מהי ארומתרפיה וכיצד היא משפיעה על החיים?

ארומתרפיה היא סוג של תרגול ברפואה האלטרנטיבית המשתמשת בשמנים אתריים, ריחניים\ארומטיים, שמקורם במגוון רחב של צמחי מרפא. כאשר הם נשאפים או מיושמים על העור ניתן להתגבר על בעיות בריאות שונות ללא כל צורך בתרופות.

הנה כמה שיטות לארומתרפיה וכיצד ניתן ליישם אותה:

·        ארומתרפיה משלבת בין שמנים אתריים שונים או רק אחד לטיפול של הגוף על ידי אידוי השמנים כך שהנמצאים בחדר שואפים את אדי השמנים השונים.

·        כמו כן, השמנים האתריים ניתנים גם להרחה ישירות מן הבקבוק או ישירות ממטפחת.

·        ניתן לעסות את גופכם או את גוף המטופל בשמנים אתריים, המיועדים לעיסוי ומיועדים לבעיות מסוימות של הגוף.

·        ניתן להשרות את הגוף באמבטיה המהולה בשמנים שונים.

מהם היתרונות של ארומתרפיה?

·        מקדם הרפיה - ישנם מחקרים המעידים כי שימוש בשמנים אתריים מסוימים הניתנים ליישום בטיפולי ארומתרפיה, כולל לבנדר וקמומיל, יכולים לעזור לאנשים רבים להרגיש לחוצים פחות ולהירגע יותר.

·        עוזר לשינה - שמנים רבים עוזרים לאנשים להגיע לרגיעה אך הם מאוד שימושיים גם כאשר מדובר בקשיי שינה. אנשים אשר סובלים מנדודי שינה, חרדה או חוסר מנוחה, ייהנו מהשימוש (המרדים) של שמנים כמו ורד, ילאנג ילאנג ועוד. נסו להשתמש בשמנים אלו שעה לערך בטרם תלכו לישון.

·        עוזר לנשימה - לשמנים רבים ישנם תכונות חיטוי המסייעות לטהר את האוויר מפני חיידקים או פטריות ועובש שיכולים לתרום לבעיות דרכי הנשימה במידה וקיימות לכם כאלה. שמנים כמו תפוז ולימון יכולים לעזור לכם לשרת את טיהור האוויר בבית שלכם.

·        משפר את בריאות העור - פה אתם כבר צריכים למרוח את השמנים הרלוונטיים ולאו דווקא להריח אותם. מריחת השמנים הנכונים על העור יכולה לעזור למנוע אקנה, להפחית בקשקשים כאשר אתם מעסים את הקרקפת שלכם בשמן. שמנים כמו מרווה ולבנדר יכולים לעשות את העבודה.

מרגיע כאבים ודלקות - אם אתם צריכים להרגיע את השרירים המתוחים או מפרקים כואבים, שילוב של שמנים אתריים שונים הניתנים לשאיפה או למריחה יכולים לעזור לאזורים הכואבים. שמנים המקלים על כאבים כאלו הם כמו זנגביל וכורכום.

למי מיועדת ארומתרפיה?

ארומתרפיה מקושרת לשיפור בעיות בריאותיות לטווח הקצר. הם יכולים לבוא לעזר עבור המצבים הבריאותיים הבאים-

·        לחץ/חרדה

·        דיכאון

·        זיהומים בדרכי הנשימה

·        תנודות סוכר בדם

·        סרטן

·        עייפות

·        קשיים בעיכול

לעתים קרובות נערכים מחקרים רבים אשר באים לאשש את העובדה כי שמנים אתריים ובכלל עולם הארומתרפיה עוזרים ותורמים לאנשים רבים ומקלים על כאבים שונים בגוף האדם.

המפתח להשגת תוצאות מארומתרפיה היא להשתמש בשמנים טהורים, טיפוליים אשר ניתנים לכם על ידי מומחים בעולם הארומתרפיה וכי ידעו מה לייעץ לכם לפי המקרה האישי שלכם.